Torokcsakra

 

     A torokcsakra roppant sebezhető, és ki van téve a külső be­hatásoknak. A fizikai test felszínéhez közel helyezkedik el, és a mentális életenergiát irányítja elménkbe és szívünkbe, hangot adva ezzel érzéseinknek, gondolatainknak és élményeinknek.

     A test ezen részének alig van védelme. Mivel egy apró gyer­mek keveset tud tenni önmaga védelmében, könnyű megsebe­síteni. Amíg a többi központot az ego erejét jelképező izmok védik, addig a torokcsakra védtelen, és könnyen kiegyensúlyo­zottlanná válhat huzat vagy hőmérsékletváltozás hatására. Bá­tortalan kisgyerekeknél láthatod, ahogyan torkukra "húzzák" állukat sebezhetőségük miatti védekezésként.

     Ez az önkifejezés, a kreativitás és az akarat központja. Itt tároljuk az önkifejezéshez szükséges energiát. Ez számtalan formát ölthet, de szellemünk kifejezésén van a hangsúly.

     Akár beszédünket használjuk önmagunk kifejezésére, akár gesztusainkat, színeket, zenét, táncot vagy írásunkat, önmagunkról fogalmazunk meg állításokat. A torokcsakra közvetíti a kreativitáshoz és kommunikációhoz szük­séges energiát. A torokcsakra minden egyes igaz és maradéktalan önkife­jezésünkkel megerősödik és fokozódik. Hídként szolgál szívcsakránk érzelmi központja és a homlokcsakránkban összpontosuló gondolatok között.­

     Amikor felhalmozódik a kifejezetlen érzelmekből származó energia, megreked, és elszorítja torkunkat, vagy egészségesebb helyzetben egy krea­tív önkifejezésbe áramlik. Amikor nem tud érzelmi önkifeje­zés formájában kitörni, a kifejezetlen érzelmeknek valamilyen más kifejeződési módot kell találniuk.

     Ezen csakra archetípusa természetes módon összpontosít kommunikációnk minőségére és intenzitására, vagy annak hiányára. Az archetípus  a valódi lényét elrejtő, szégyenlősségé­től és megbántottságától elhallgattatott csendes gyermek, és a felnőtt kommunikátor, aki vállalja a felelősséget életéért, és tisztán, közvetlenül és egységesen szót emel vágyai és igé­nyei mellett.